Baslandze, Lali (2025) The Impact of Business Process Management (BPM) on Employee Performance and Well-Being in Georgian Insurance Companies. სამაგისტრო thesis, Ilia State University.
Berikashvili, Mariam (2025) Geographical Mapping of SNP Variants in Vitamin D Metabolism Genes Across the Caucasus: Bioinformatic Analysis of Genetic Data. სამაგისტრო thesis, Ilia State University.
Ivanidze, Mariam (2025) Exploring the Role of Branding on Brand Loyalty Among Generation Z Consumers in the Georgian Food and Beverage Industry. სამაგისტრო thesis, Ilia State University.
Leeuw, Jasmine (2025) Breast Cancer in Africa: A Genetic and Epidemiological Perspective on BRCA1 and BRCA2 Mutations in Precision Medicine Strategies. სამაგისტრო thesis, Ilia State University.
Rabti, Soha (2025) The Influence of Pastoralism and Wine Production on Lactase Persistence and Addiction-Related Alleles in the Caucasus. სამაგისტრო thesis, Ilia State University.
აშორტია, ნორა (2025) ბრენდებთან დაკავშირებული დეზინფორმაციის გავლენა ბრენდების რეპუტაციასა და მომხმარებელთა ნდობაზე ქართულ მასმედიაში. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
დურგლიშვილი, ანა (2025) CRM-მ სტრატეგიების გავლენა მომხმარებელთა შენარჩუნებაზე სადაზღვევო ინდუსტრიაში. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
მდივანი, სანდრო (2025) წაბლის ზრდის და ხმობის დინამიკა და მისი სამეურნეო ასაკი კავკასიაში. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ნავრუზოვი, რატი (2025) საქართველოში COVID-19-ის იმუნიზაციაზე მოქმედი ფაქტორების შესწავლა. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ნონიაძე, ლიკა (2025) მოსწავლეთა სწავლებისთვის დიფერენცირებული და ადაპტირებული გაკვეთილის მოდელი დაწყებითი განათლების საფეხურზე: შესაძლებლობები და გამოწვევები. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ონანაშვილი, მარიამ (2025) აუტისტური სპექტრის მქონე ბავშვთა ჯანმრთელობის ხელშეწყობის შეფასება საქართველოში. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
რუხაია, თამარ (2025) მარცვლოვანი კულტურების შესახებ ეთნობოტანიკური ცოდნის კვლევა დასავლეთ საქართველოს ზოგიერთ რეგიონში (სამეგრელო-ზემო სვანეთსა და რაჭა-ლეჩხუმი, ქვემო სვანეთში). სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ქურიძე, თამარ (2025) მაღალმთის ადრეგაზაფხულის გეოფიტის Galanthus platyphyllus-ის ეკოლოგიური კვლევა ცენტრალურ კავკასიონზე. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ცალანი, სოფიკო (2025) მენეჯმენტის თანამედროვე ტენდენციები და გამოწვევები ქართული ბრენდ სასტუმროების მაგალითზე. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
წაქაძე, სალომე (2025) ემოციური ინტელექტი და მისი გავლენა გუნდის მართვისა და ეფექტურობის ზრდაზე: მენეჯმენტის ახალი ტენდენციები. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
წიკლაური, შოთა (2025) საქართველოს ტყის ხანძარსაშიში უბნების განსაზღვრა და შეფასება ტყის პირველი ეროვნული აღრიცხვის მონაცემების გამოყენებით. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
წულაია, ანი (2025) შიდა კომუნიკაციის გავლენა კომპანიის ღირებულებების აღქმაზე და კორპორატიულ იმიჯზე. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ხოსიტაშვილი, გიგა (2025) აკადემიური კეთილსინდისიერების კულტურა ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (მსგავსების დამდგენი პროგრამის ადაპტაცია და პლაგიატის აღქმა აკადემიური პერსონალის მიერ). სადოქტორო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ხუტიაშვილი, მარიამ (2025) ცალკეული უჯრედების ბირთვების ტრანსკრიპტომის კვლევა წიწილებში ვიზუალური იმპრინტინგის მეხსიერების დროს - ასტროციტ სპეციფიკური გრძელი არამაკოდირებელი რნმ “ENSGALG00010019396 ”-ის რაოდენობრივი ცვლილებების შესწავლა. სამაგისტრო thesis, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.